Batı Cephesi Konu Anlatım Filmi

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Orta 3 ve Lise 3 inkılap tarihi dersi müfredatına dahil olan Kurtuluş Savaşı’nda Batı Cephesi konusu kpss tarih bölümünde sık sık karşımıza soru çıkarmakta. Konu Anlatım videosunun içeriğinde I. İnönü Muharebesi'ni, Çerkez Ethem İsyanı'nı ve Londra Konferansı'nın giriş kısmını izleme şansı bulacaksınız.

[video=youtube;21nKaKwFNQk]http://www.youtube.com/watch?v=21nKaKwFNQk[/video]
 
ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Orta 3 ve Lise 3 inkılap tarihi dersi müfredatı 3. Ünitesi olan Kurtuluş Savaşı'nda Cepheler ünitesi dahilindeki Batı Cephesi 2 konu anlatım videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz. Videonun içeriğinde I. İnönü Muharebesi'nin sonuçlarını, Londra Konferansı'nı, Afganistan ile dostluk anlaşmasını, Sovyet Rusya ile yakınlaşmayı ve bu yakınlaşmanın sebeplerini, Moskova Antlaşması'nı, Moskova Antlaşması'nın maddelerini ve önemini, II. İnönü Muharebesi'ni, II. İnönü Muharebesi'nin sonuçlarını (İtalya ve Fransa'nın tutumundaki değişiklik) Kütahya-Eskişehir Muharebeleri'ni, Türk ordusunun Sakarya'nın doğusuna çekilmesini, mağkubiyet üzerine ortaya çıkan gelişmeleri izleme şansı bulacaksınız.

[video=youtube;A_izcD523O4]http://www.youtube.com/watch?v=A_izcD523O4[/video]
 
ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi konu anlatım videosunda Büyük Millet Meclisi'nde çıkan tartışmalar,Başkomutanlık Kanunu, Tekalif-i Milliye Emirleri, Sakarya Meydan Muharebesi, Kars Antlaşması, Ankara Antlaşması ve bu antlaşmaların önemi, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi
[video=youtube;eiACiYyLQzQ]http://www.youtube.com/watch?v=eiACiYyLQzQ[/video]
 
Geri
Üst